Понеділок, 25.11.2024, 04:38
Кафедра української мови КПІ ДВНЗ "КНУ"
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа

СИСТЕМА ВИХОВНОЇ РОБОТИ

 

За виховну роботу на факультеті української філології, на якому готуються фахівці за спеціальністю «Українська мова і література», відповідають заступник декана з виховної роботи, декан, а також куратори академічних груп. Виховна робота будується на засадах рівноправного співробітництва викладацького складу кафедр факультету та студентської ради. В основу виховної роботи покладено принципи гуманістичної спрямованості, єдності навчання й виховання, багатогранності виховних впливів та їх спрямованості на формування гармонійно розвиненої особистості студента, добровільності.

Виховна робота планується на навчальний рік. Початковим етапом планування є опитування студентів і кураторів, проведення анкетування. До планування залучаються члени студради факультету. План виховної роботи факультету складається заступником декана з виховної роботи й затверджується на раді факультету на початку навчального року після узгодження його з планом роботи студради.

Виховна робота на факультеті має кілька напрямків. По-перше, це організація виховної роботи в академгрупах, за яку відповідають куратори: проведення різнотематичних кураторських годин, організація екскурсій, походів до театрів тощо. По-друге, це залучення студентів до участі в роботі студклубу університету та гурткової роботи. Ряд студентів факультету є активними учасниками студклубу; інші беруть участь у роботі танцювальних гуртків (бального, народного, естрадного танцю), вокального, театрального гуртка; відвідують спортивні секції. Прикметно, що роботу деяких гуртків організують самі студенти (народного, естрадного танцю). По-третє, це проведення загальнофакультетських заходів, багато з яких стали традиційними.

Так, кожного вересня проводиться Посвята в першокурсники, організовується святковий концерт-знайомство з першокурсниками. Звичайно цей творчий портрет приурочується до Дня вчителя. У листопаді до Дня української словесності проводиться конкурс творчих робіт студентів. Кращі твори стають основою для спецвипусків стіннівок, а також публікуються в міській газеті «Червоний гірник». У цей час традиційно проводиться Тиждень факультету, у програмі якого – різноманітні заходи, зокрема конкурс читців, колаж театральних міні-постановок, творчий захист-представлення спецдисциплін, конкурсна програма «Найкращий філолог».    3-4 листопада 2011 року на базі кафедри української мови заплановано проведення ІІ Міжнародної наукової конференції «Українська мова серед інших слов’янських: етнологічні та граматичні параметри». У кінці грудня в академгрупах і на факультеті проводяться новорічно-різдвяні святкування.

Лютий відзначається проведенням тематичного вечора, присвяченого Дню рідної мови. Звичайно це проходить у формі віртуальної подорожі. Студенти стають відвідувачами віртуального туристичного бюро «Навколо світу за 80 хвилин» і мають змогу долучитися до культури різних народів, ознайомитися з тими проблемами, з якими зіштовхуються різні національності, намагаючись відстояти свою самобутність. Особливо гостро звучить проблема вимирання мов. Студенти у різній формі (пісня, танець, поезія, драматичні замальовки з життя, драматичні інсценізації) представляють різні мови й культури (слов’янські, германські, народів і племен Австралії, Африки, індіанських племен та ін.).

Березень відзначений проведенням заходів до Міжнародного жіночого дня та Шевченківських днів. У лютому-березні (квітні) студенти факультету беруть активну участь у підготовці й проведенні щорічного фестивалю студентської творчості «Студентська весна». У травні студенти  беруть участь у святкуванні Дня Перемоги. Кінець навчального року відзначається проведенням урочистостей з нагоди вручення дипломів випускникам.

...
Поиск
Час
Календар
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz